srdce
srdce
Lenka Hatašová
cover photo

Recitál

Datum vydání
2014
Vydal
Supraphon .a.s.

Lucie Bílá tak, jak ji všichni obdivujeme: výborný repertoár a skvostné zpívání!

Tyhle písničky můžete slýchat jako vítaný klidový kousek jejích koncertů, jako živý speciál v televizních přenosech, ale zejména v rámci pódiového projektu Recitál, kde zpěvačka vystupuje pouze s doprovodem klavíru Petra Maláska.

Tahle dvojice se rozhodla natočit vybraných patnáct písniček ve studiu. Se skvělou kvalitou záznamu, a přece s jasným pocitem koncertního souznění hlasu, slov a nástroje. Za jediný den a bez jediného střihu do zvukové stopy je tu k mání silná kolekce písní mimořádně citlivých na dynamicky odstíněné podání. 

Lucie Bílá s Petrem Maláskem velmi pečlivě vybrali mix domácích i zahraničních skladeb, u těch až na jednu výjimku s českými texty. 

Najdete tu skladby z minulých alb i jen příležitostné parády. Jsou tu slavná muzikálová témata, světové evergreeny i zpěvaččiny repertoárové objevy. České, zámořské, anglické i francouzské melodie dostaly jednotící, intimně slavnostní formu. Láska hory přenáší, Most přes minulost, VíÁjPí, Jsi můj pán, On byl tak nádherný, Boubel, Most přes rozbouřené vody, Hvězdy jako hvězdy, Summertime, Desatero, Dobrodružství s bohem Panem, Vzpomínky nebo Lásko, máš modrý stín…

Skvostný hlas a znamenitý klavírní doprovod v ideálním repertoáru!

Recitál

Koupit CD

Seznam skladeb

 1. Láska hory přenáší
 2. Dobrodružství s bohem Panem
 3. On byl tak nádherný
 4. Boubel
 5. Tma
 6. Vzpomínky
 7. Píseň samotářky
 8. Most přes minulost
 9. VíÁjPí
 10. Most přes rozbouřené vody
 11. Lásko máš modrý stín
 12. Hvězdy jako hvězdy
 13. Summertime
 14. Desatero (Hallelujah)
 15. Jsi můj pán
 16. Bonus - Modi

Diskografie